Варто знати

Нові зміни для заробітчан! Робота в Польщі 2019!

В 2019 році Польща хоче змінити дуже багато законів, які, в першу чергу, будуть стосуватись саме заробітчан. Деякі зміни будуть хорошими, а деякі не дуже. Отже, вирішуйте: варто вам їхати після цього на роботу в Польщу, чи ні.
№1. Продовження терміну дії піврічного запрошення.

Перш за все уряд Польщі хоче продовжити термін дії піврічного запрошення. Для тих, хто не знає, запрошення – це найголовніший документ, який необхідний для відкриття робочої візи. І зараз все працює так, що після того, як піврічна віза у вас закінчується, то нову візу ви можете відкрити не раніше, ніж через півроку.
Зараз так: (закон 180/360)

180 днів візи – 180 днів коридор.

А тепер поляки хочуть продовжити дію запрошення з півроку до року. При цьому коридор вони змінювати не будуть.

Планують: (закон 360/540)

360 днів візи – 180 днів коридор.

Тобто ви зможете відпрацювати цілий рік і повернутись в Україну. Далі зачекати півроку, відкрити нову візу і знову по ній працювати цілий рік. Ці зміни будуть стосуватись України і ще п’яти країн, тому якщо раніше ви планували поїхати на заробітки і півроку для вас було мало, то тепер з цим проблем точно не буде.
№2. Новий тип візи (після прийняття закону).

Коли цей закон буде прийнято, то ми отримаємо новий тип візи. І всі ці люди, які встигли зробити собі запрошення у 2018 році, будуть мати можливість відпрацювати свою звичайну піврічну візу і відразу без коридорів відкрити візу вже нового зразку. Тобто повториться точно така ситуація, яка відбувалась на початку 2018 року, коли з’явилась нова дев’ятимісячна сезонна віза.
№3. Зміни в страхових компаніях.

Також в 2019 році поляки максимально займуться страховими компаніями. З 17.09.18 вони вже із 130 компаній залишили тільки 7, від яких приймають страхові поліси для відкриття робочої візи. А 15.12.18 їх залишилось вже 6. І цей список буде продовжувати скорочуватись. З однієї сторони, вони роблять це для того, щоб кожна людина, яка захворіє чи отримає травму, точно знала, що її лікування буде оплачене. А з іншої, поляки хочуть, щоб серед усіх страхових компаній залишилась тільки PZU, тому що це їхня польська компанія і вони зацікавлені в тому, щоб всі гроші йшли саме до них в бюджет. І незважаючи на те, що вже зараз страховий поліс від PZU є найдорожчим, поляки хочуть ще більше підняти на нього ціну. І щоб бути впевненим в тому, що українці будуть купувати саме їх страховий поліс, в 2019 році вони або скоротять страховий список до двох-трьох компаній, які не будуть конкурентами PZU, або просто почнуть відкривати візи тільки в тому випадку, якщо страховий поліс буде саме від PZU. І, на жаль, ми з вами в цій ситуації нічого зробити не зможемо і будемо змушені платити стільки, скільки ця страховка буде коштувати.
№4. Єдина електронна система.

Також в 2019 році Польща хоче зробити прийом та виготовлення всіх робочих документів повністю автоматичним. Для цього планують створити єдину електронну базу, де все буде прозоро видно. Для роботодавців це буде добре тим, що вони зможуть реєструвати запрошення і всі документи онлайн і відразу бачити всю відкриту інформацію по людині, яка хоче влаштуватись до них на роботу. А для заробітчан це значно прискорить процес виготовлення всіх документів і, найголовніше, зменшить кількість фіктивних запрошень. Тому що в електронній базі все буде набагато більше контролюватись і, нарешті, українців почнуть менше обманювати.

№5. Допрацювання закону про «Сезонні роботи». 

Крім цього, уряд Польщі хоче допрацювати закон, який стосується сезонних робіт.
№6. Розробка закону про «Спрощене працевлаштування». 

А також розробити закон, який дозволить переходити з одного місця роботи на інше без повторного виготовлення запрошення, якщо всі умови і заробітна плата на новому місці роботи не будуть відрізнятись.

№7. Покращення в законі про «Тест ринку праці».

Також поляки планують покращити вже прийнятий закон про «Тест ринку праці», в якому йдеться про те, що польському роботодавцю при влаштуванні до себе на роботу українця або іншого іноземця не потрібно більше доводити, що на це місце він не знайшов поляка і змушений був брати кандидата з іншої країни. Цей закон вже прийнятий, але він підходить тільки для деяких професій. В 2019 році кількість цих професій хочуть значно збільшити.
На жаль, без змін залишиться закон про «Використання робочих днів по візі». Тобто якщо ви зробили запрошення, але з якихось причин не відкрили по ньому візу або відкрили візу, але на роботу поїхали не відразу і запрошення при цьому не анулювали, то ті дні, що вже минули, вони все одно рахуються використаними і їх вже повернути ніяк не вдасться.
Ті дні, які вже минули, рахуються використаними незалежно від того, чи ви дійсно працювали за кордоном!

І навіть якщо весь цей час ви знаходились в Україні і за кордон не виїжджали, для польської сторони це не буде мати жодного значення, тому що візу вони вам відкрили і дні по ній використовуються незалежно від того, чи ви дійсно працюєте.
І не забувайте, що вже з 1 січня 2019 року мінімальна погодинна оплата в Польщі  піднята на 7% і складає не менше ніж 11 злотих нетто / 14.75 злотих брутто.
Всі ці законопроекти, вже з січня 2019 будуть розглядатись і погоджуватись урядом Польщі. Але може бути таке, що до цих законів будуть додані важливі поправки, які значно їх змінять. Тому чекаємо офіційних заяв з польської сторони та маємо надію, що всі зміни для українців будуть тільки позитивними!

Компанія WINS-TOUR в числі перших дізнається про всі зміни щодо виїзду та працевлаштування українців закордон. Тому, звернувшись до нас, Ви отримаєте безкоштовну консультацію та кваліфіковану  допомогу у цих питаннях.