Варто знати

Німеччина відкрила ринок праці для українців!

19 грудня 2018 німецька влада прийняла новий закон про полегшення умов працевлаштування для громадян країн, що не входять в ЄС.
          Можливість працевлаштування в Німеччині, буде у всіх мігрантів, які мають визнане у ФРН свідоцтво про професійну кваліфікацію. Іноземні фахівці зможуть працевлаштуватися в Німеччині, в тому числі, і після прибуття в країну. Досі майбутньому мігранту потрібно було мати ще до від'їзду в ФРН вже підписаний трудовий договір з німецькою фірмою. Тепер це не є обов’язковою вимогою.
          Людина, що володіє визнаною у ФРН кваліфікацією і володіє німецькою мовою (хоча б на початковому рівні), зможе всеодно приїхати в Німеччину (навіть при наявності тільки біометричного паспорту) і півроку шукати там роботу. Але протягом цього терміну не матиме права на отримання соціальної допомоги і повинна буде довести, що здатна сама себе утримувати. Для звичайних некваліфікованих робітників, офіційного працевлаштування не буде.
          Головною  умовою  для роботи в Німеччині  фахівцям-іноземцям  є необхідність  пройти процедуру перевірки і визнання професійної кваліфікації. Для деяких професій, наприклад, для лікарів і медперсоналу, визнання диплома вже зараз є обов'язковою умовою для працевлаштування. Інші ж фахівці можуть замовити індивідуальну експертну оцінку в Центральному відомстві з питань закордонної освіти (ZAB) і отримати свідоцтво про відповідність німецьким стандартам професійної підготовки.
          Ще один законопроект дає перспективу залишитися в ФРН добре інтегрованим іноземцям, яким відмовили в статусі біженця. Можливість перебування в Німеччині протягом 30 місяців, згідно з документом, будуть надавати мігрантам, які не отримали притулок, але не менше 18 місяців пропрацювали на повну ставку в Німеччині.
Тепер законопроекти повинні пройти процедуру затвердження в Бундестазі і Бундесраті.
За планом, обидві законодавчі норми мають набути чинності з 1 січня 2020 року.